Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fakülte Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Fakülte’nin amacı, sağlık sektöründe yüksek kaliteli eğitim ve araştırma sağlamak ve mezunlarımızın mesleki gelişim ve yaşam boyu daha fazla öğrenmelerini teşvik etmektir. Fakülte, öğrencilere benzersiz bir deneyim sunar; Öğrencilerin becerilerini güvenle geliştirebilecekleri özel bir şekilde donatılmış laboratuarlar dahil uygun tesislerle tamamlanan probleme dayalı eğitime odaklanan yenilikçi eğitim yaklaşımları sağlanmaktadır. Üniversitemizde öğrencilerimiz, bilginin kaynağını öğrendikten sonra uygulama becerisini kazanacaklardır ve teorik öğretim küçük gruplar halinde gerçekleşmekte ve böylece dersin etkinliği en üst düzeye çıkarılmaktadır.

Son yıllarda sağlık hizmetlerinde kalite ve akreditasyon büyük önem kazanmıştır. Sağlık hizmetlerinde kalite, nitelikli sağlık ekibiyle mümkündür.Bu yüzden eğitimde kalite temel hedefimizdir, öğretme, öğrenme ve değerlendirme yaklaşımlarımızı sürekli olarak yeniden değerlendiriyoruz. İlk hedefimiz uluslararası düzeyde yarışacak mesleki beceriyi edindirmek olacaktır. İkinci önemli hedefimiz yine en yüksek bilgiye ulaşmak ve bunu pratiğe geçirebilmektir.

Üniversitemiz toplum gelişimine adanmıştır ve çeşitli programlarda sürdürülebilir sosyal yatırım ve sosyal yardım programlarına katılmaktadır. İnsanlara özen gösterecek kişileri eğitiyoruz. Ayrıca, yaşam boyu öğrenmeye odaklanmamız, öğrencilerin okul hayatı boyunca ve profesyonel kariyerleri boyunca devam etmesinde esastır.

Programlar

Beslenme ve Diyetetik

Öğrencilere sadece kariyerinde başarı odaklı ayarlanmış bir eğitim ve deneyim vermiyoruz. Kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı oluyoruz. Tutkulu oldukları bir alanı keşfetmelerine ve liderlik etmelerine cesaret sağlıyoruz.

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Batı Üniversitesi 2015 yılında kurulmuştur. Bir yüksek öğretim kurumu olarak, Akdeniz’in tarihi ve kültürel merkezi olan Kıbrıs’ın çağdaş yönünü sembolize etmektedir.

Üniversitemizde lisans derecesi sunan 12 program ve önlisans derecesi sunan 4 program (4 Fakülte ve 2 Yüksekokul) bulunmaktadır.Eğitimler Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir. Ayrıca, İngilizce öğrenmek veya geliştirmek isteyen öğrenciler için İngilizce Hazırlık Okulumuz bulunmaktadır. Üniversitemiz, Öğrenci Geliştirme ve Danışmanlık Merkezi, Sağlık Merkezi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, okul otobüsü, kütüphane, bilgisayar ve sağlık laboratuvarları gibi birçok hizmet vermektedir. Ayrıca ders dışında zaman geçirmek için spor alanları ve kafeteryalar mevcuttur.Bu hizmetler öğrencilerin birçok kültürle etkileşime girmelerine olanak sağlamaktadır .